wiosenne sprzątanie

Posprzątaj z nami Małopolskę!

Wiosna to czas odnawiania się przyrody i początek nowego życia. Dołączamy więc do zmian na lepsze, dbając o lokalną przyrodę i otoczenie wokół nas.

dajemy od siebie to co najlepsze

DLA ŚRODOWISKA

Jeszcze nigdy środowisko nie potrzebowało naszej pomocy tak bardzo jak teraz. A ponieważ wielkie zmiany zaczynają się od małych kroków i od lokalnej społeczności, dlatego naszymi działaniami chcemy zainspirować mieszkańców Małopolski do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy. 

Na zaproszenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego wzięliśmy udział w akcji “Posprzątaj z nami Małopolskę!”, która ma zwrócić uwagę na problem pozostawiania śmieci na terenach rekreacyjnych i turystycznych: w lasach, parkach krajobrazowych i na szlakach zielonej Małopolski.

GDZIE BYLIŚMY

GMINA SKAWINA

Porządkowaliśmy teren w zabytkowym Parku Dworskim w miejscowości Wielkie Drogi gdzie obecnie znajduje się Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. Nasi wolontariusze sprzątali, zbierali śmieci w parku oraz grabili liście. Teraz park jest o wiele piękniejszy🙂

gmina czernichów

Posprzątaliśmy także w Bielańsko-Tynieckim Parku Krajobrazowym!
Tym razem w akcji uczestniczyli mieszkańcy Czernichowa 🙂 Wspólnie uporządkowaliśmy górę Chełm oraz jej okolice. 

gmina brzeźnica

Za nami kolejny udany dzień akcji pn. “Posprzątaj z nami Małopolskę!”. Dzisiaj postanowiliśmy posprzątać w drodze do Paszkówki 🙂 I tak, razem z wychowankami MOW w Wielkich Drogach wysprzątaliśmy kawał drogi 😉!

gmina czernichów

28 maja posprzątaliśmy także zabytkowy Park Dworski “Matejkówka” 🙂